Ogłoszenia…

Zdjęcie kradzione z internetu, ale niedługo już będę takie moje. Chania, Kreta.

Aniukowe Pisadło ogłasza, że żegna się ze Stanami. Będzie płakać żegnając się ze swoim uroczym domem, zaczarowanym, pełnym węży i skunksów ogrodem. Uroni łzę nad Bostonem, który kocha całym sercem i spocznie chwilę w zadumie nad wietrznymi plażami oceanu. Będzie jej brakowało uprzejmości w miejscach publicznych i uśmiechów na ulicy. Będzie jej brakowało koronkowych majtek z Victoria’s Secret i wegańskich cudów na kiju z Whole Foods. Najtrudniej jednak Aniukowemu będzie pożegnać się z ludźmi, których tutaj poznała i pokochała. Tych będzie jej brakować najbardziej. Ich przyjaźni, wsparcia, niezwykłej, pozytywnej siły, niewyczerpanej chęci robienia czegoś nowego, lepszego. Będzie Aniukowemu brakowało amerykańskiego optymizmu i wiary w swoje, i innych, umiejętności. Nie będzie jej brakowało przesady w tej wierze. Nie będzie jej brakowało wszechobecnego pół-profesjonalizmu i dysonansu między umiejętnościami na papierze, a umiejętnościami rzeczywistymi. Nie będzie jej brakowało zbyt długiej zimy, zbyt drogich leków i zbyt krótkich przerw na lunch.

Aniukowe razem z całą rodziną szykuje się do przeprowadzki do Grecji. A co tam Grecja? Aniukowe będzie mieszkać na pięknej wyspie, Krecie! Pisadło będzie jeść świeże owoce i warzywa z ekologicznych upraw miejscowych gospodarzy, będzie chodzić po skalistych górach, których na Krecie pod dostatkiem. Aniukowe nie będzie pływać, bo pływać nie potrafi, ale będzie korzystać z dobrodziejstw wody i plaż w inny, bardziej stacjonarny sposób. Aniukowe spędzi pół roku ze swoim dzieckiem numer jeden jako, że dziecko kończy liceum już w styczniu, i albo się pozabijają, albo utworzą więzi nierozerwalne. Najważniejsze jednak, że Aniukowe będzie mogło zobaczyć swoją rodzinę częściej niż co kilka lat i nie będzie musiała kart kredytowych spłacać przez dwa kolejne. Pisadło jest wielce szczęśliwe i nie może się doczekać końca stycznia kiedy to spakuje dobytek swój i do Europki wróci!

Można gratulować!

19 myśli w temacie “Ogłoszenia…

 1. xpil 5 października, 2017 / 3:48 pm

  Ach, zostaniesz więc Kretynką! Nie martw się, kretyn też może blogować, o czym zresztą względnie niedawno wspominałem: https://xpil.eu/kretyn-tez-moze-blogowac/

  😉

  Powodzenia w przeprowadzce, to duży życiowy projekt. Oby wszystko się udało!

  • aniukowepisadlo 5 października, 2017 / 7:14 pm

   Za życzenia dobrej przeprowadzki dziękuję! Co tam Kretyni? Kretynki to dopiero umieją pisać!! P.S. Bardzo fajnie wpis!

  • Sylaba 6 października, 2017 / 11:25 pm

   Śmiech śmiechem, ale dużo osób tak odmienia to słowo (zamiast „Kretenki”) 🙂

   • aniukowepisadlo 10 października, 2017 / 12:28 pm

    Wiem i mam nadzieję, że się Kretenki nie dowiedzą ;-).

 2. Viola 5 października, 2017 / 4:03 pm

  Aniukowe ty to umiesz zaskoczyc lol. Zazdroszcze wszystkimi komorkami! Powodzenia w zamknieciu wszelkich zwiazanych z przeprowadzka- chciaz Ty masz wprawe w tym!!!

  • aniukowepisadlo 5 października, 2017 / 7:16 pm

   Dziękuję! Nie mam aż tak dużej wprawy jak niektórzy, ale się nie stresuję jeszcze. Może powinnam…Nie zazdrościmy, tylko wpisujemy się do kalendarza wizyt!

  • aniukowepisadlo 5 października, 2017 / 7:16 pm

   To samo mówią dzieci. Jeszcze o mnie, jako pływaczce, będzie głośno!

   • Mama z prądem i pod prąd 5 października, 2017 / 7:21 pm

    Najważniejsze, żeby było przyjemnie, a sława jest mocno przereklamowana 😉

 3. Edyta Tkacz 5 października, 2017 / 6:04 pm

  O jejciuniu, gratulacje! Ćwicz już zwalnianie tempa życia, lenistwo, długie picie kawy, podziwianie krajobrazów. Uroczyście witam w gronie południowców Europy!

  • aniukowepisadlo 5 października, 2017 / 7:18 pm

   Dziękuję! Tak się właśnie zastanawiam co to będzie jak tam wpadnę po trzech latach życia w totalnym biegu. Przeżyję cały, grecki roku w dwa, amerykańskie tygodnie!

 4. Sylwia B 5 października, 2017 / 8:18 pm

  Gratuluje.

 5. Sylaba 6 października, 2017 / 11:26 pm

  Wszystkiego kreteńskiego i europejskiego! Hm… poza paleniem papierochów gdzie popadnie… 😉

 6. Zaneta 21 października, 2017 / 11:28 am

  Cześć! Ja właśnie trafiłam na Twojego bloga, a ty się wyprowadzasz 🙂 Ale ponieważ w zbiegi okoliczności nie wierzę, tak się składa, że piszę bloga o Grecji, więc ogromnie Ci gratuluję wyboru! Jeśli chciałabyć się nauczyć mówić co nieco po grecku, to zapraszam do mnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  • aniukowepisadlo 22 października, 2017 / 2:23 pm

   Ale super, że tu trafiłaś w takim razie!! Dziękuję za gratulacje i już nie mogę się doczekać! A do ciebie zaraz lecę, bo pewnie, że chcę się uczyć greckiego!! Dziękuję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s