Super Miska…

FullSizeRender

Puste ulice East Greenwich

 

Wczoraj odbębniliśmy Super Bowl– finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Niedziela Super Miski to w Stanach prawie jak święto narodowe. Nie jest zupełnie jasne dlaczego nazwa taka kuchenna, ale w Super Misce wszystko jest super! Sport, emocje, pieniądze i Lady Gaga śpiewająca super amerykański hymn. Super były też drużyny. Jedną aż na mapie musiałam zlokalizować. Pantery z połączonych dwóch Karolin. Druga to znajomki z Denver, którzy ostatnio skopali naszym tyłki. Nasi to oczywiście Patrioci z Nowej Anglii, których zazdrośnicy oskarżają o wypuszczanie powietrza z piłek, plątanie kabli, o napuszczanie ufoków na drużyny przeciwne w celach inwigilacji i o inne jeszcze łajdactwa. A ja tam ich kocham i tyle…

Miłością ich darzę taką przynależnościową, bo się super na futbolu nie znam i właściwie to mnie super nie interesuje. Podczas pierwszej połowy poszłam z psem na spacer. Miasto w niedzielę futbolową to miasto duchów. Nasza normalnie tętniąca nocnym życiem Hauptstrasse, zupełnie pusta. Miałyśmy z Izabelą super wieczorny spacer z obwąchiwaniem drzwi każdego sklepu, zaglądaniem do pustych restauracji, studiowaniem godzin otwarcia ekologicznego Salonu Pięknego Paznokcia.

Dziecko na późny obiad zażyczyło sobie rosół z nie-kury. To zrobiłam i Super Miskę gorącego rosołu wchłonęłam zmarznięta po spacerze. Zrobiłam też kilka Super Misek przystawek i zamachnęłam na super sąsiadów żeby nam miski przyszli pomóc opróżnić. To przyszli. Z super dużą ilością takiego sobie wina.

Obtrąbiony w mediach koncert w połowie meczu też był super! Nie znający się na futbolu amerykańskim, jak sam przyznał w jednym wywiadzie, ukochany mój Chris Martin wyglądał super, jak zawsze zresztą, wykony miał zachwycające, po scenie poruszał się sprężyście, w lekkich podskokach. Na wypadek gdyby o futbolu kazali śpiewać, dobrał sobie Beyonce i jeszcze jednego co się pewnie zna, bo tutejszy. I we trójkę zrobili super występ. Trochę super krótki. Się rozsiadłam z winem, a tu koniec.

Druga połowa meczu się odbyła. Nie bardzo mogę się wypowiedzieć, czy było super, bo dobrze nie rozumiem o co chodzi. Nie obserwuję meczu, ale obserwuję reakcje graczy i po tym rozpoznaję kto wygrywa. Pomocna byłaby mimika twarzy, ale te zasłonięte super kaskami. Radzę sobie obserwując mowę reszty ciała. Jak wszyscy leżą na kupie, jeden z konikiem na koszulce (Denver) się wydostaje spod tej kupy i niezgrabnie kołuje tyłkiem, wywija rękami, albo przebiera nóżkami w miejscu, znaczy, że koniki zdobyły punkt. Jak wstaje i obrażony idzie w siną dal, od czasu do czasu przytupując nóżką, znaczy, że mu nie poszło. Walenie łapami po kaskach i stukanie się tymi kaskami jest mniej czytelne. Jakkolwiek to nielogiczne, wygląda na to, że to z radości. A jakże. Kiedy Jaś dostanie piątkę z matmy też walimy go wszyscy w czaszkę uprzednio zakładając mu kask ma się rozumieć. Dla bezpieczeństwa.

Super wieczór, super jedzenie, super towarzystwo i zwycięstwo mnie super cieszy. Bliżej mi sercem do denwerowskich koni niż do panter z obu Karolin. A w środku nocy przyszła super wiadomość. Z powodu śnieżycy nie idziemy do pracy, do szkoły i na inne zajęcia obowiązkowe. Wszystko Super Zamknięte!

A tu Flula, Niemiec w Stanach, o futbolu amerykańskim (po angielsku niestety):

 

 

4 myśli w temacie “Super Miska…

  • aniukowepisadlo 15 lutego, 2016 / 1:51 pm

   Proszę bardzo Kasiu, u nas nie mokro, ale za to zimno piekielnie!!

 1. inwentaryzacja krotochwil 10 lutego, 2016 / 1:45 am

  W Super Misce najlepsze są reklamy pomiędzy – branżowy creme de la creme, który wyznacza trendy. Właściwie to czuję się dziwnie, że w tym roku się nie zaznajomiłam z ową michą trendów. Postępujący indyferentyzm najwyraźniej, hm.
  Pozdrawiam.

  • aniukowepisadlo 15 lutego, 2016 / 1:54 pm

   No właśnie te reklamy…ja jakoś też indyferentnie do nich podchodzę, ale jak pomyślę ile kosztowały to w sumie wypadało by chociaż oko zawiesić na chwilę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s